• Azalia wielkokwiatowa Golden Lights doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-25
Brak towaru
15.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Azalia wielkokwiatowa 'Golden Lights' łac. Rhododendron 'Golden Lights' dorasta do 1,4-1,8m wysokości i 1,2m szerokości. Krzew o pokroju luźnym, wyprostowanym i średniej sile wzrostu. Liście tej odmiany są, skórzaste, owłosione, wąsko-eliptyczne, żywo zielone, przebarwiające się jesienią na różne kolory i opadające tuż przed zimę. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwitnienie następuje w maju. Kwiaty żółtopomarańczowe z ciemniejszym rysunkiem, karbowane, pachnące, zebrane w zwarte, płaskie kwiatostany. Osiągają one średnice do 9cm. Kwitnienie następuje tuż przed rozwojem liści, dzięki czemu kwiaty są doskonale widoczne. W lipcu na roślinie pojawiają się zimujące pąki, z których w następnym roku rozwiną się kwiaty. Azalie wielkokwiatowe mają szerokie zastosowanie w ogrodzie. Można sadzić je pojedynczo, w formie ozdobnego soliteru, jak również w grupach innych krzewów. Azalie doskonale prezentują się w towarzystwie wrzosów oraz innych kwasolubnych krzewinek. Można również łączyć je z azaliami japońskimi i różanecznikami.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych, najlepiej osłoniętych od wiatru. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, przepuszczalnych, próchnicznych o kwaśnym pH, w granicach 4-5,5, ma tam bowiem najlepsze warunki do bujnego wzrostu i obfitego kwitnienia. Jeśli gleba w ogrodzie nie spełnia tych warunków, należy wykopać dosyć płytki 20-30 cm, szeroki dół, a wykopane podłoże wymieszać z kwaśnym torfem oraz przekompostowaną korą sosnową. System korzeniowy azalii jest płytki i składa się z bardzo dużej ilości drobnych korzeni, dlatego rośliny nie potrzebują głębokich, lecz szerokich dołów. Po posadzeniu krzewów powierzchnię gleby dobrze jest wyściółkować korą sosnową. Ściółkowanie ogranicza parowanie wody z gleby, ogranicza zachwaszczenie, zabezpiecza system korzeniowy przed przemarzaniem, zwiększa zawartość substancji organicznej w glebie i powoduje jej zakwaszenie.

Przycinanie azalii jest stosunkowo proste. Należy to robić tylko wtedy, gdy krzewy nadmiernie się rozrosną lub gdy gałęzie porażone są przez choroby albo po prostu uschły. Cięcie azalii najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną, wycinając gałęzie u nasady ostrym sekatorem. W przypadku starszych azalii, które mają ogołocone pędy, stosuje się silne cięcie odmładzające. Skraca się wówczas wszystkie pędy na wysokości 30-40 cm nad ziemią.

Zazwyczaj nawożenie roślin rozpoczynamy w kwietniu, zaś kończymy w połowie lipca. W tym okresie stosuje się nawozy azotowe, które wspomagają rozwój masy zielonej azalii. W późniejszym okresie, od sierpnia do września, można podać nawozy jesienne, ubogie w azot lub niezawierające go wcale, bogate za to w inne składniki. Dzięki temu roślina nie będzie już pobudzana do wzrostu i dobrze przygotuje się do zimy. Do nawożenia azalii warto wybierać specjalne nawozy do rododendronów (azalii), zawierające wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy dobrane w odpowiednich proporcjach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.