• Berberys thunberga Golden Ring Purpurowe Liście doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-10
11.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Berberys thunberga Golden Ring łac. Berberis thunbergii 'Golden Ring' jest krzewem o rozłożystym pokroju, osiągającym do 2m wysokości. Roślinie można nadać bardziej zwartą, kulistą sylwetkę poprzez cięcie, gdyż dobrze znosi bowiem formowanie. Pędy sztywne, cierniste. Odmiana ta charakteryzuje się oryginalnymi, purpurowoczerwonymi liśćmi z wąskim, żółtym marginesem. Liście jesienią przebarwiają się na szkarłatny kolor i długo utrzymują się na roślinie. Kwitnie w maju, wytwarzając drobne, żółte kwiaty. Kwiaty są miododajne i przyciągają pożyteczne owady. Czerwone owoce pojawiają się w sierpniu i wrześniu i pozostają długo na krzewie. Odmiana ta sprawdzi się zarówno jako roślina żywopłotowa w słonecznych miejscach, jak i w barwnych kompozycjach z niskimi krzewami. Można ją sadzić pojedynczo lub w kompozycjach grupowych.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne lub półcieniste

✅ tolerancyjna pod względem pH (od lekko kwaśnej do obojętnej)

✅ jest odporna na pyły i zanieczyszczenia powietrza

❌ nie toleruje miejsc zbyt mokrych

Jeśli chcemy wykonać cięcie formujące żywopłot - najlepiej dokonać tego po kwitnieniu krzewu, a następnie powtórzyć je na przełomie lipca/sierpnia. Gdy zależy nam na tym, aby "odmłodzić" berberysy, cięcie (usunięcie starych gałęzi) należy wykonać wczesnym latem.

Do nawożenia berberysów można stosować gotowe, dedykowane im mieszanki. To nawozy do krzewów kwitnących i żywopłotów, które zawierają potrzebne składniki mineralne. Znakomicie sprawdzą się jednak także nawozy naturalne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.