• Budleja dawida Santana doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 10-30
23.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Budleja Dawida 'Santana' łac. Buddleja davidii 'Santana' jest krzewem dorastającym do 1-1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój luźny, z łukowato wygiętymi długimi pędami.Cechą charakterystyczną tej odmiany są wyjątkowe liście. Są one zielone, wąsko lancetowate, z  szeroką, złotą obwódką ciekawie kontrastującej z kolorem kwiatów. kwitnie od lipca do września. Kwiatostany zebrane są w długie (do 30cm) kłosowate wiechy, w kolorze purpurowym/fioletowym. Kwiatostany pachnące, a ich intensywny zapach przyciąga sporą ilość motyli- stąd nazwa rośliny 'motyli krzew'. Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych, jak i grupowych. Można ją także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim. Wczesną wiosną rośliny budzą się do życia i mają mniejszą ilość liści.

Budleja Dawida nie jest przesadnie wymagająca, co się tyczy gleby – przetrwa nawet na umiarkowanym i słabym podłożu, ale im żyźniejsza ziemia, tym piękniejszego kwitnienia się można spodziewać. Odczyn pH gleby powinien być obojętny lub zasadowy . Budleja bardzo dobrze znosi upały. Może rosnąć w pełnym słońcu, ale pamiętać trzeba o tym, by ją podlewać, gdy ziemia przesycha. Dobrze sobie w środowisku miejskim, ponieważ jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, a zatem budleja Dawida to świetna roślina do ogrodu w mieście.

Krzew należy co roku na wiosnę przycinać i to radykalnie – dzięki temu roślina będzie miała ładny kształt i obfite kwiecie. Z cięciem należy się wstrzymać do drugiej połowy maja, gdy miną przymrozki, a wysokość rośliny po cięciu nie powinna przekraczać 1 metra. Wskazane jest wręcz cięcie budlei do zaledwie 20 cm nad ziemią, co jest wysoce wskazane zwłaszcza, jeśli krzew przemarzł zimą. Druga ważną czynnością pielęgnacyjną jest każdorazowe odłamywanie uschniętych kwiatostanów, co przedłuża znacznie okres kwitnienia.

Co się tyczy nawożenia, wszystko zależy do jakości podłoża. W żyznej, próchniczej glebie omżyny radzą sobie świetnie bez żadnego wspomagania, ale w gorszych warunkach będą potrzebować przynajmniej jedną, wiosenną dawkę wieloskładnikowego nawozu z azotem. Latem już lepiej nie odżywiać rośliny, aby ułatwić jej przygotowanie się do zimy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.