• Hortensja Ogrodowa RED BARON Czerwone Kule doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 15-25
27.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Średnia dostępność
Hortensja ogrodowa Red Baron łac. Hydrangea macrophylla 'Red Baron' jest krzewem osiągającym wysokość 1-1,2m i podobną szerokość. Jest to odmiana wyróżniająca się wyrazistą kolorystyką i zwartym pokrojem. Kwitnie w okresie od lipca do września. Kwiatostany hortensji 'Red Baron' są bardzo okazałe, mogą mieć nawet 20 cm średnicy. Na glebie o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie kwiaty zabarwiają się na odcienie czerwieni, na glebach silnie zakwaszonych ich kolor może przechodzić w purpurę lub ciemny fiolet. Odmiana ta polecana jest do uprawy w ogrodach przydomowych, na rabatach bylinowych i w towarzystwie niewysokich krzewów liściastych oraz iglastych. Kwiaty nadają się do zasuszania - do tego celu trzeba wybierać kwiatostany w pełni kwitnienia lub przekwitające, wtedy długo zachowają kształt i kolor.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin.
 
Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅gleba żyzna i próchnicza,

✅najlepiej czuje się w półcieniu,

✅odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny (Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy),

✅ potrzebuje dużo wody do prawidłowego rozwoju.

❌ gleby gliniaste i ciężkie

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zimą będą one stanowić dodatkową osłonę dla delikatnych pączków, a my unikniemy ich uszkodzenia lub przypadkowego usunięcia.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji. W sklepach ogrodniczych jest coraz większy wybór nawozów przeznaczonych specjalnie dla tej grupy roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.