• Janowiec włosisty Yellow Spreader doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
13.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Janowiec włosisty 'Yellow Spreader' łac. Genista pilosa 'Yellow Spreader' jest płożącym krzewem,  dorastającym do 50 cm wysokości. Płożące pędy i liście są szarozielone i drobne.  Kwitnie od czerwca do lipca. Zebrane w grona kwiaty mają intensywnie żółtą barwę, przypominają one kwiaty żarnowca. Kwitnienie trwa przez około 5, a nawet 6 tygodni. Jest idealną rośliną do zadarniania , sadzenia pod drzewami  i umacniania skarp. Pięknie wygląda na koronach murów, stokach i tarasach. Tworzy dobrą kompozycję  z roślinami iglastymi i wrzosowatymi z racji podobnych wymagań glebowych. Dzięki temu mogą rosnąć bardzo dobrze obok siebie. Iglaki dodatkowo ochronią krzewy przed wiatrem. Pędy rośliny są zielone cały rok, dzięki temu janowiec będzie ozdobą ogrodu również w zimę. Z racji niedużych rozmiarów można go uprawiać na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Janowiec jest rośliną łatwą w uprawie. Lubi miejsca ciepłe i słoneczne, osłonięte od wiatru. Podłoże powinno być umiarkowanie żyzne, najlepiej piaszczyste, przepuszczalne i lekko kwaśne. Roślina radzi sobie dobrze nawet na ubogim podłożu. Jedyne czego roślina nie znosi to jej zalewanie. Dobrze znosi krótkotrwałe susze, ale należy regularnie podlewać krzew w okresie kwitnienia. Należy odpowiednio zabezpieczyć go na zimę, ponieważ może przemarznąć, zwłaszcza w najzimniejszych rejonach naszego kraju.

Janowiec nie wymaga intensywnej pielęgnacji, dzięki temu polecany jest nawet początkującym ogrodnikom. Z czasem roślina może tracić swój ładny pokrój, wiec można wtedy wykonać cięcie rośliny. Wykonujemy je po przekwitnieniu rośliny, gdyż kwitnie ona na pędach zeszłorocznych. Cięcie wiosną sprawi, że roślina nie zakwitnie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.