• Jaśminowiec wonny wyjątkowy zapach kwiatów doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 10-25
Brak towaru
20.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Jaśminowiec wonny 'Aureus' łac. Philadelphus coronarius 'Aureus' to jedna z ciekawszych, wartych polecenia odmian, która dorasta do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój gęsty, półkulisty. Największą jego ozdobą są liście, które wiosną mają jaskrawożółtą barwę, później żółtą lub żółtozieloną. Blaszki liściowe są jajowate, ostro zakończone, ząbkowane na brzegu. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty średnicy do 2,5 cm, zebrane po kilka w szczytowych gronach. Białe kwiaty nie są zbyt dobrze widoczne na tle jasnych liści, jest ich też znacznie mniej, niż u innych odmian jaśminowców o jednolicie zielonym ulistnieniu, ale za to ich zapach jest wyjątkowo mocny i przy bezwietrznej pogodzie unosi się daleko wokół krzewów. Odmiana ta najlepiej prezentuje się na tle innych krzewów o ciemniejszym ulistnieniu, a także na rabatach bylinowych. Krzewy najlepiej sadzić jako centralny punkt kompozycji, gdyż z daleka przykuwają uwagę złotymi liśćmi.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Ma małe wymagania glebowe i wodne, najlepiej jednak rośnie na glebach gliniastych, umiarkowanie wilgotnych. Na terenach mocno nasiąkniętych wodach należy przygotować drenaż. Gleba powinna mieć odczyn od lekko zasadowego, do lekko kwaśnego. Jaśminowiec lubi stanowiska słoneczne, które umożliwią mu najsilniejszy wzrost i obfite kwitnienie. Możliwe jest też sadzenie jaśminu w miejscach lekko cienistych, jednak trzeba liczyć się z mniej obfitym kwitnieniem rośliny. Warto wiedzieć, że jaśminowce można stosunkowo łatwo przesadzać bez żadnej szkody. Po kilku latach możliwa jest więc zmiana stanowiska wraz z rozrośnięciem się krzewu lub ewolucją planu ogrodu.

Cięcie jaśminowca powinno być wykonane po zakończeniu kwitnienia. Należy pamiętać, że krzew kwitnie na pędach dwuletnich. Jeśli zależy nam na obfitym kwitnieniu w kolejnym sezonie, cięcie jaśminowca powinno obejmować starsze pędy. Co jakiś czas można także wykonać tzw. odmładzające cięcie jaśminowca. Roślina jest wtedy przycięta nieco mocniej niż w innych latach, co pomoże w poprawie pokroju i odzyskaniu efektownego wyglądu pędów.

Nawożenie również nie jest konieczne ze względu na samowystarczalność jaśminowców, ale jeśli zależy na intensywnych, długo utrzymujących się kwiatach, to można zastosować nawóz wieloskładnikowy o wydłużonym działaniu. Idealnie jest wybierać preparat przeznaczony do krzewów kwitnących. Przesłanką do nawożenia powinna być również bardzo uboga gleba w ogrodzie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.