• Klon palmowy Atropurpureum doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 20-35
Brak towaru
24.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Klon palmowy 'Atropurpureum' łac. Acer palmatum 'Atropurpureum' jest dużym krzewem/mały drzewkiem, osiągającym 4-5m wysokości. Pokrój rozłożysty, z lekko przewieszającymi się gałązkami. Młode pędy są purpurowe, zaś starsze nieco srebrzyste. Sprawia to, że roślina ładnie prezentuje się także w okresie bezlistnym. Największą ozdobą tej rośliny są jej piękne, wachlarzowate, powcinane liście, które charakteryzują bardzo zmienną barwą. Wiosną są koloru jasnej czerwieni, następnie ciemnieją do purpury, zaś jesienią przepięknie przebarwiają się na jaskrawo-czerwony kolor. W cieniu przybierają barwę zieloną, dlatego najlepszym stanowiskiem dla klona będzie pełne słońce. Klon palmowy 'Atropurpureum' kwitnie w maju. Kwiaty niewielkiego rozmiaru, o barwie czerwonej, która jest wyraźnie jaśniejsza od barwy liści. Ze względu na  intensywny kolor liści i ozdobny charakter nawet w okresie zimowym, roślinę tę można sadzić samodzielnie w ogrodzie jako soliter. Malowniczo prezentuje się nad brzegami sadzawek i oczek wodnych. W aranżacjach ogrodowych warto zestawiać go z roślinami o kontrastowo wybarwiającym się ulistnieniu.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Klon palmowy nie jest specjalnie wymagający. Dobrze rośnie zarówno w słońcu, jak i w półcieniu. Jedno, czego nie znosi, to palące południowe słońce. Promienie słoneczne mogą spowodować poparzenie rośliny. Trzeba znaleźć też dla niego miejsce osłonięte, aby wiatr nie porwał jego cennych liści. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna(ale nie znosi gleb zlewnych i podmokłych). Roślina  potrzebuje dość zasobnego podłoża, ponieważ w czasie rozwoju pobiera bardzo wiele składników odżywczych i mineralnych Pamiętajmy o tym, aby podłoże było lekko kwaśne do obojętnego - zasadowa gleba, może powodować więdnięcie klonu. Należy pamiętać, że młode rośliny mogą wykazywać się mniejszą odpornością na niskie temperatury, więc zaleca się ich okrywanie w początkowych latach.

Klon palmowy dobrze znosi cięcie, jednak nie należy tego robić zbyt często. Ta roślina najwspanialej prezentuje się zostawiona naturalnie- wytwarza bardzo atrakcyjny parasol z liści, który wolno się rozrasta. To właśnie ta cecha jest najbardziej atrakcyjna dla tej rośliny. Od czasu do czasu warto jednak przeprowadzić zabieg interwencyjnie, wycinając zmarznięte pędy i zniszczone, naderwane liście.

Klony palmowe można zasilić wiosną ( szczególnie zwłaszcza młode egzemplarze), nawozami wieloskładnikowymi, jednak należy pamiętać o umiarze - gdy wskutek za dużej podaży składników mineralnych krzewy rosną zbyt intensywnie, przed zimą nie drewnieją dostatecznie końce ich pędów, przez co mogą przemarzać.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.