• Konwalnik płaskopędowy Nigrescens doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 8
Brak towaru
14.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrescens' łac. Ophiopogon planiscapus 'Nigrescens' jest niską, zimozieloną byliną, osiągającą wysokość 30-40 cm. Liście są równowąskie, łukowato wygięte. W słońcu wybarwiają się na ciemny, niemal czarny kolor, zaś w cieniu są bardziej zielone. Kwitnie od lipca do września. Kwiaty drobne, dzwonkowate, liliowo - różowe zebrane w niedużych, wyprostowanych gronach. Wielką zaletą kwiatów jest ich intensywny, przyjemny zapach. Po przekwitnieniu roślina zawiązuje ozdobne owoce, które mają postać czarnych jagód. Roślina ładnie prezentuje się sadzona w grupach na rabatach oraz pod koronami drzew i krzewów. Można również uprawiać ją w pojemnikach, na tarasie lub balkonie. Balkonowe donice z konwalnikiem trzeba jednak starannie zabezpieczyć na zimę przed mrozem i bezpośrednim nasłonecznieniem.

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Konwalnik płaskopędowy jest byliną, która ma niewielkie wymagania glebowe. Preferuje podłoża umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie, stanowiska słoneczne lub półcieniste. Oczywiście sadzony na stanowiskach słonecznych wymaga lekkiego okrywania (cieniowania), które chroni liście przed wysychaniem. Nie lubi podłoży podmokłych i ciężkich z tendencją do zaskorupiania się wierzchniej warstwy. W polskich warunkach może przemarzać, dlatego zaleca się okrywanie rośliny. W przypadku uprawy pojemnikowej,  przed okresem mrozów trzeba ją bezwzględnie przenieść do jasnego, chłodnego pomieszczenia.

Nigrescens jest rośliną zimozieloną, jej liście zachowują kolor przez cały rok. Pozostawione na zimę liście stanowią ochronę dla rośliny podczas niższych temperatur. Po zimie zaleca wykonanie się cięcia pielęgnacyjnego. Powinno przeprowadzić się je wczesną wiosną. Usuwa się wówczas suche, obumarłe pędy, liście.

Roślinę można 1 lub 2 razy w sezonie zasilić nawozem. Optymalne są nawozy organiczne lub mineralne ze zwiększoną ilością potasu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.