• Krzewuszka cudowna Olympiade doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10-30
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Krzewuszka cudowna 'Olympiade' łac. Weigela florida 'Olympiade' jest krzewem osiągającym 1,8m wysokości i 2m szerokości. Pokrój luźny, pędy wyprostowane. Liście owalne, na końcu zaostrzone, dość duże, rzadko z małą zieloną plamą pośrodku liścia. Młode liście są cytrynowe, później przyjmują barwę złotożółtą, opadają na zimę. Kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty kielichowate, ciemnoczerwone z lekkim połyskiem, zebrane w wiechy, bardzo mocno odznaczają się na tle jasnych liści. Kwiaty pojawiają się na zeszłorocznych pędach przez co bardzo ważnym elementem pielęgnacji tej rośliny staje się przycinanie pędów zaraz po kwitnieniu, dzięki temu krzewuszka może powtórzyć kwitnienie pod koniec lata. Krzewuszki doskonale prezentują się posadzone w grupie - po kilka sztuk. Krzewuszka swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, a także parkach czy przestrzeni miejskie. Świetnie sprawdzi się również w pojemniku, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

 

Krzewuszka to krzew łatwy w uprawie o niedużych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie jednak w podłożach żyznych, przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych, o średniej zawartości składników pokarmowych. Jest to roślina dość wrażliwa na suszę, więc w czasie upalnych dni warto ją nawadniać dodatkowo, jak cały ogród. Roślina preferuje stanowiska delikatnie zaciecione. W miejscach silnie nasłonecznionych delikatne młode liście mogą być uszkadzane przez słońce, a latem porażane przez przędziorki. Są tolerancyjne względem pH: od kwaśnego po słabo zasadowy. Należy unikać stanowisk otwartych, wietrznych, ponieważ na takich stanowiskach, krzewuszki w mroźne zimy mogą przemarzać. Młode krzewy warto okrywać na zimę, gdyż mogą być dość wrażliwe na mróz, choć z reguły bez problemu radzą sobie w naszych warunkach.

W uprawie krzewuszki najważniejsze zdecydowanie jest cięcie. Te krzewy bardzo dobrze znoszą przycinanie błyskawicznie regenerując się i wytwarzając nowe pędy. Nie należy się więc obawiać tego zabiegu. Bez odpowiedniego przycinania krzew łatwo przerzedza się od środka. Cięcie warto przeprowadzać regularnie, bowiem nie dość, że polepsza kondycję rośliny, to jeszcze wspiera jej kwitnienie. Mniej więcej co 3-4 lata roślinę należy odmłodzić, usuwając wszystkie stare pędy, optymalnie najniżej, jak to możliwe, tuż nad ziemią.

W uprawie krzewuszki ważne będzie odpowiednie nawożenie, które należy rozpocząć po dwóch latach uprawy. Krzewuszki, jako intensywnie kwitnące rośliny doniczkowe i krzewy do ogrodu dobrze dobranych nawozów. Mogą to być preparaty wieloskładnikowe do roślin kwitnących. Nawożenie rozpoczynamy w kwietniu i kontynuujemy kilkukrotnie w odstępach co dwa tygodnie. Należy unikać silnego nawożenia, zwłaszcza w późniejszym terminie, ponieważ wpływa ono na gorsze zimowanie krzewów, które stają się podatniejsze na przemarzanie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.