• Lagerstroemia Indyjska Fioletowa Bez Południa doniczka 2L

Symbol: 15907416915
Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 15-25
42.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

LAGERSTROEMIA INDYJSKA MAUVE łac. Lagerstroemia indica 'Mauve' jest krzewem dorastającym do 3-5 m wysokości i 2m szerokości. Pokrój jest dość nieregularny, ale roślinę można bez problemu formować. Pędy niezbyt grube, ale sztywne. Wyjątkową ozdobą rośliny są nieduże, owalne liście, które jesienią przebarwiają się na żółty kolor. Roślina późno zaczyna wegetację, pierwsze liście mogą pojawić się dopiero w czerwcu. Oprócz tego Lagerstroemia przyciąga wzrok również swoją łuszczącą się korą. Roślina ta charakteryzuje się wyjątkowo długim czasem kwitnienia, który w przypadku dorosłej rośliny może wynosić do 120 dni (od lipca do października), dlatego często uważana jest za najdłużej kwitnący krzew świata. Należy pamiętać o tym, że w przypadku młodych roślin kwitnienie jest znacznie krótsze. Kwiatostany duże, osiągające 20 cm długości w intensywnym kolorze, fioletowym kolorze. Młoda roślina może być wrażliwa na bardzo niskie temperatury, dlatego przez pierwsze 2-3 sezony zaleca się uprawę rośliny w donicy (w czasie zimy trzeba ją przechowywać w ciepłym i osłonecznionym miejscu), do czasu osiągnięcia pełnej odporności na temperaturę. Roślina świetnie się sprawdzi jako soliter. Pięknie będzie również wyglądała w nasadzeniach grupowych, wzdłuż alejek, ścian, płotów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. ter

Z racji pochodzenia, dla rośliny najlepiej poszukać stanowiska jak najbardziej nasłonecznionego i ciepłego. Co więcej powinno ono  powinno być zaciszne i osłonięte od wiatru- świetnie się tu sprawdzi ściana budynku, lub osłona ze starszych roślin. Roślina preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne gleby o pH od lekko kwaśnego do obojętnego. W przypadku gleb "cięższych" zaleca się wykonanie drenażu, gdyż znacząco zmniejsza to ryzyko przemarzania korzenia. Zaleca się sadzić lagerstremię wiosną, aby dać jak najwięcej czasu na aklimatyzację. W zimę warto roślinę okryć  słomą lub papierem. Nie wolno używać do tego folii. Podłoże wokół korzeni należy ściółkować korą. W sezonie letnim należy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny, które zapewni stale wilgotną

Ważnym zabiegiem mającym duży wpływ na obfite kwitnienie krzewu jest cięcie, gdyż roślina kwitnie na pędach jednorocznych. Należy je wykonać wiosną, około drugiej dekady kwietnia. Najlepiej wybrać czas po ustąpieniu przymrozków, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzenia rośliny, ale także zdążyć przed rozpoczęciem intensywnej wegetacji rośliny.

Pomimo faktu, że roślina ta kwitnie w późnym okresie, nie wolno podawać jej nawozów przez cały okres kwitnienia. Najlepiej kierować się zasadą: nawozy azotowe wiosną, latem potasowo-fosforowe i wieloskładnikowe. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie nawozów organicznych, np. kompostu i obornika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.