• Laurowiśnia Caucasica Idealna na Żywopłot doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 10-15
Brak towaru
22.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Laurowiśnia wschodnia Caucasica łac. Prunus laurocerasus 'Caucasica' jest krzewem osiągającym 2,5-3m wysokości i 1-1,5m szerokości. Jest to krzew wiecznie zielony – nie zrzuca liści na zimę. Jest to roślina zwarta, dość smukła, której sztywne pędy mocno się rozgałęziają. Liście duże, eliptyczne, grube, błyszczące o ciemnozielonej barwie, z wyglądu przypominają liście laurowe- temu zawdzięcza swoją nazwę. Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty koloru kremowobiałego, zebrane w małe, wąskie, długie grona. Kwiaty delikatnie pachną. Po ich przekwitnięciu tworzą się czarno – czerwone jagody – są trujące i niejadalne. Należy również pamiętać o tym by po każdym kontakcie z rośliną umyć ręce, gdyż roślina jest trująca. Laurowiśnię wschodnią charakteryzuje gęsty pokrój, szybki przyrost jak również duża tolerancja na przycinanie. Powoduje to, że roślina szczególnie polecana jest na żywopłoty. Aby osiągnąć gęstą ścianę krzewy należy sadzić w odstępach ok. 50 cm. Laurowiśnię można uprawiać również w dużych pojemnikach i latem ozdabiać nimi taras lub wejście do domu.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅Potrzebuje stanowiska półcienistego lub zacienionego,

✅Stanowisko powinno być osłoniętego od wiatru, ciepłe,

✅Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko wilgotna. Nie znosi gleb zbitych i skłonnych do tworzenia zastojów wody,

✅Pod względem wartości pH nie jest wybredna; gleba może być od umiarkowanie kwaśnej po alkaliczną,

✅Dobrze znosi natomiast zanieczyszczone powietrze, dlatego może być uprawiana w miastach.

✅Młoda laurowiśnia wschodnia wymaga zimowego okrycia, np. słomianymi matami lub włókniną.

Roślina ta wyjątkowo dobrze znosi przycinanie. Podczas przycinania laurowiśni należy uważać, aby nie uszkadzać liści. Przycięte liście brązowieją i zasychają. Jeśli natomiast bardziej interesuje nas korekta pokroju i zagęszczenie krzewu, cięcie należy przeprowadzić wiosną, jednak niezbyt wcześnie, aby młode przyrosty nie zostały uszkodzone przez wiosenne przymrozki.

Zasilanie nawozem nie jest konieczne, do dobrego wzrostu wystarczy ściółkowanie. Celowe może być zasilenie krzewu pod koniec sierpnia nawozem potasowym, który wzmacnia mrozoodporność liści.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.