• Milin amerykański Flamenco Wyjątkowe Pnącze doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 20
22.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Milin amerykański 'Flamenco' łac. Campsis radicans 'Flamenco' jest szybkorosnącym pnączem, którego pędy mogą osiągać 6-8 m długości, zaś przyrost roczny to 1-3m. Gdy roślina osiągnie pewną wysokość - przyrasta od tego momentu horyzontalnie. Milin nie potrzebuje dużo miejsca. Roślinie tej wystarczy zaledwie jeden metr kwadratowy powierzchni oraz solidna podpora, po której pnącze będzie mogło się wspinać. Wytwarza długie, grube, dość sztywne pędy, które wspinają się po rozmaitych podporach za pomocą korzeni czepnych. Ozdobione są one naprzeciwległymi, lancetowatymi, zielonymi, nieparzystopierzastymi liśćmi o piłkowanych brzegach. Jesienią, przed opadnięciem, część liści przebarwia się na żółto. Kwitnie wyjątkowo obficie, od lipca do września. Kwiaty mają postać dekoracyjnych , trąbek w ognistym, czerwono-pomarańczowym kolorze, o długości od 6 do 10 cm, zebranych po kilkanaście sztuk baldachowate kwiatostany. Kwiaty produkują duże ilości nektaru, więc przyciągają do siebie mnóstwo pszczół, motyli oraz innych owadów zapylających. Roślina ta charakteryzuje się silnym i szybkim tempem wzrostu. Wymaga mocnych, stabilnie osadzonych podpór. Najlepiej posadzić ją przy ażurowych ogrodzeniach, pergolach, trejażach, słupach i pniach drzew. Doskonale sprawdza się sadzony przy południowych ścianach budynków, na których znajdują się kraty lub innego rodzaju podpory, gdzie roślina będzie mogła się owijać.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne, ciepłe,

✅ gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, wilgotna o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym,

✅ w najzimniejszych rejonach kraju i w pierwszych latach zaleca się przez pierwsze 2-3 lata zaleca się okrywanie rośliny u podstawy,

❌ nie znosi długotrwałego przesuszenia ani mroźnych wiatrów,

W pierwszym roku po posadzeniu można roślinę przyciąć na wysokości 15 cm. Taki zabieg sprawi, że roślina wytworzy dużą ilość pędów. W kolejnych latach wczesną wiosną należy obcinać zeszłoroczne pędy, pozostawiając 2 lub 3 węzły. Silne cięcie stymuluje kwitnienie rośliny, dlatego warto je corocznie przeprowadzać.

Milin amerykański powinno nawozić się dwukrotnie mineralnym nawozem wieloskładnikowym, lub jeden raz na wiosnę nawozem długodziałającym. Jesienią można usypać pod rośliną niewielki kopczyk z kompostu (naturalne nawożenie kompostem).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.