• Miskant chiński Malepartus Bordowe Kwiaty doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10
Brak towaru
14.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Miskant chiński Malepartus łac. Miscanthus sinensis Malepartus należy do miskantów wysokich- dorasta do ok. 1,8 m wysokości ( w trakcie kwitnienia do 2,2m). Cechą charakterystyczną tej trawy są długie, zwężające się ku wierzchołkom, łukowato wygięte, zielone liście. Liście jesienią przechodzą w kolor rudy, a następnie słomkowy. Kwitnie w sierpniu. Pojawiają się wtedy na roślinie wiechowate kwiatostany i są one wyjątkowo okazałe. Początkowo mają bordowy kolor, a później przechodzą w brąz, a finalnie w beż. Kwiatostatny pozostawione na zimę zdobią ogród niemal do samej wiosny. Odmiana ta ze względu na swoje zalety dekoracyjne doskonale będzie wyglądać sadzona pojedynczo, ale sprawdzi się również w towarzystwie innych roślin, szczególnie tych niższych. Dobrym pomysłem jest umieszczenie tej trawy ozdobnej w pobliskim otoczeniu wody, np. nad domowym oczkiem wodnym.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ ciepłe, zaciszne, słoneczne (lub delikatnie zacienione) stanowiska,

✅ gleba przepuszczalna, żyzna, umiarkowanie wilgotna,

✅ pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost,

✅ należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.

✅ w pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę.

Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.