• Modrzewnica Pospolita Andromeda Blue Zimozielona doniczka 0,5L

Symbol: 15870153372
Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-10
11.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Modrzewnica pospolita 'Blue Ice' łac. Andromeda Polifolia jest  ZIMOZIELONĄ krzewinką dorastającą do 20 cm wysokości i 40 cm szerokości. Pokrój zwarty, gęsty, poduszkowaty. Liście grube, intensywnie zielone, lancetowate, o długości 2-3 cm. Pokryte są warstwą wosku. Są podobne do liści lawendy. Wyjątkowa barwa liści utrzymuje się przez cały sezon, gdyż nie opadają one na zimę. Kwitnie w maju i czerwcu. Beczułkowate, różowe kwiaty zebrane po 3-5 sztuk na wierzchołkach pędów. Rośliny są wyjątkowo atrakcyjne w okresie kwitnienia, ale po przekwitnieniu zachowują walory dekoracyjne przez cały rok. Owocem modrzewnicy jest sucha, niepozorna torebka zawierająca drobne nasiona. Roślina jest łatwa w uprawie, a ze względu na ozdobne liście, będzie ozdobą każdej rabaty, nie tylko w czasie kwitnienia, ale także w czasie trwania zimowych chłodów. Najlepiej prezentuje się w grupach. Modrzewnica najlepiej czuje się na wrzosowiskach, w towarzystwie niskich krzewinek, takich jak: azalie japońskie, wrzosy i wrzośce.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, torfowych i kwaśnych, o odczynie 3,5-5,5 pH.

✅ Należy ją posadzićna stanowisku słonecznym, w przypadku gleb torfowych.

✅ W przypadku pozostałych typów gleb,najlepsze będzie stanowisko półcieniste.

✅ W pełni odporna na mróz, ale w najchłodniejszych rejonach kraju, ze względu na występowanie suszy fizjologicznej, warto krzewinki osłonić na zimę stroiszem lub agrowłókniną.

✅ Żeby ograniczyć parowanie wody z gleby, warto ściółkować glebę pod rośliną np. korą ogrodową, przekompostowanymi trocinami czy też liśćmi. Sadzonkę należy podlewać regularnie ale dość oszczędnie aby nie przelać podłoża.

Roślina ta nie wymaga formowania, stosuje się tylko cięcia sanitarne. Polega ono na usunięciu pędów uschniętych, przemarzniętych czy połamanych. Cięcie to najlepiej wykonać tuż po zimie, gdy najlepiej widać, które pędy są uszkodzone.

Nawożenie wykonuje się po ustąpieniu przymrozków. Modrzewnicę zasilamy nawozami bogatymi w azot i fosfor. Dobrze zastosować nawozy przeznaczone dla roślin iglastych lub rododendronów i hortensji. Najepszym rozwiązaniem są nawozy o spowolnionym działaniu, przeznaczone dla roślin wrzosowatych. Najpóźniej w połowie sierpnia stosuje się nawozy jesienne uniwersalne, co ułatwia przygotowanie krzewinek do pierwszych jesiennych przymrozków.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.