• Palma Mrozoodporna Trachycarpus Fortunei doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-30
Brak towaru
26.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Szorstkowiec Fortunego łac. Trachycarpus Fortunei jest drzewem osiągającym w naszym klimacie 4-6 m wysokości, a w uprawie w donicy 2-3 m. Jest to na gatunek palmy, który jest najbardziej odporny na niskie temperatury. Dzięki temu można uprawiać ją w naszym klimacie, gdyż wytrzymuje krótkotrwały mróz dochodzący do -16°C. Ma ona gruby, solidny pień pokryty szczeciniastym, mocnym włosiem. U starszych palm włosie pokrywa tylko górną część pnia natomiast u młodych sadzonek porasta cały pień. Korona Trachykarpusa składa się z wachlarzowatych liści, których liczba może osiągać 50 sztuk. Liście ma duże, wachlarzowate i głęboko podzielone. Ich górna powierzchnia jest ciemnozielona, natomiast na odwrotnej stronie znajduje się srebrzysty nalot. W warunkach naturalnych podczas kwitnienia palma wytwarza frędzlowate kwiatostany złożone z pachnących, żółtych kwiatów. W warunkach domowych dzieje się to niezwykle rzadko i jedynie w przypadku starszych okazów. Możemy ją więc wsadzić do gruntu, gdzie doda uroku naszemu ogrodowi, choć najbardziej polecane jest prowadzenie rośliny w donicy, gdzie może zdobić nasze tarasy. W takim przypadku należy ją chować na zimę, gdyż prowadzenie jej w donicy obniża jej wytrzymałość na niskie temperatury. W uprawie w gruncie zimą zaleca się okrycie rośliny. Najlepiej będzie związać liście i całą roślinę okręcić agrowłókniną lub workiem jutowym. Korzenie można przysypać warstwą ściółki, ziemi lub liści.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ ciepłe, słoneczne,

✅ osłonięte od wiatru,

 gleba o odczynie lekko kwaśnym, przepuszczalna,

❌należy unikać sadzenia rośliny w miejscach gdzie podczas roztopów czy dużych ulew zalega woda,

Aby roślina zawsze dobrze wyglądała, należy regularnie obcinać liście uszkodzone i obumarłe. Nie zaleca się obcinania liści, które zaczęły żółknąć, ponieważ nadal dostarczają one składników odżywczych. Podobnie nie należy zbyt wcześnie przycinać tych, które zbrązowiały.

Nawożenie rośliny zalecane jest w okresie intensywnego wzrostu, czyli od kwietnia do sierpnia. Najlepiej używać specjalistyczny nawóz do palm lub ewentualnie nawóz do roślin doniczkowych o zielonych liściach. W tym drugim przypadku, stosujemy jedynie połowę dawki zalecanej przez producenta nawozu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.