• Tawuła japońska Crispa doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Tawuła japońska 'Crispa' łac. Spiraea japonica 'Crispa' jest krzewem dorastającym do 60 cm wysokości i podobnej szerokości. Pokrój zwarty, zaokrąglony. Liście ząbkowane, kędzierzawe, ciemnozielone, młode rozwijające się liście lekko zaczerwienione. Kwitnie od lipca do sierpnia, na pędach jednorocznych. Kwiaty karmazynoworóżowe, puszyste, drobne, wielkości ok. 5 mm. Zebrane są w baldachogrona, przekwitając jaśnieją. Systematyczne obcinanie przekwitłych kwiatostanów sprzyja zawiązywaniu kolejnych pąków kwiatowych. Roślina doskonale sprawdza się jako krzew okrywowy. Można z niej formować obwódki oraz niskie żywopłoty lub zastosować jako roślinę wypełniającą na rabatach. Odmiana ta świetnie nadaje się do prowadzenia w pojemniku, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Tawuła japońska jest to roślina mało wymagająca, najlepiej radzi sobie na stanowisku słonecznym i półcienistym. Jednak im więcej słońca, tym więcej kwiatów. Podłoże nie musi być wybitnie żyzne, wystarczy średnio żyzna gleba, umiarkowanie wilgotna. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów. Krzew wykazuje się dobrą odpornością na niskie temperatury, dlatego nie ma konieczności okrywania go na zimę. Dodatkowo rzadko jest atakowany zarówno przez choroby, jak i szkodniki. Dobrze znosi okresowe braki wody.

Cięcie tawuły jest istotnym, jeśli nie najważniejszym, zabiegiem pielęgnacyjnym u tego liściastego krzewu. Jeśli nie będziemy przycinać tawuły systematycznie, to krzew nadmiernie się rozrośnie, stanie się wybujały, a do tego jego kwitnienie będzie słabe. Cięcie tawuły należy przeprowadzać wczesną wiosną – jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Zabieg przycinania tawuły wykonuje się bardzo prosto. Wszystkie pędy należy przyciąć na wysokości 5–15 cm (jeśli tawuła wykorzystywana jest jako roślina okrywowa) lub na wysokości 15–30 cm (gdy pełni rolę żywopłotu). Pędy chore krzewu tawuły japońskiej, zaatakowane przez szkodniki oraz uszkodzone wycina się całkowicie. Ponadto co kilka lat zaleca się usuwać u nasady część najstarszych pędów. Zostaną one w szybkim czasie zastąpione przez młode pędy, co pozytywnie wpłynie na obfite kwitnienie tawuły.

Jeśli chodzi o nawożenie, to dobrze sprawdzi się tutaj kompost, ale jeżeli nie mamy do niego dostępu, można również użyć nawozów mineralnych. Nie zaszkodzi również ułożenie w pobliżu korzeni lekko przekompostowanej kory.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.