• Tawułka Białe Puszyste Kwiatostany doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Tawułka japońska 'Deutschland' łac. Astilbe japonica Deutschland to wieloletnia kępiasta bylina, dorastająca w okresie kwitnienia do 50 cm wysokości. Roślina tworzy niewielkie ale dekoracyjne, podwójnie pierzastozłożone liście. Liście pozostają zielone do pierwszych przymrozków, dopiero w listopadzie żółkną i zasychają - ważne by pozostawić je do wiosny, to ułatwia roślinie zimowanie. Kwitnie od czerwca do lipca. Kwiatostany w formie białych, puszystych, gęstych i silnie rozgałęzionych wiechów. Górują one nad liśćmi, wyniesione na sztywnych łodygach. Nadają się na kwiat cięty. Tawułka najlepiej prezentuje się sadzona w grupach. Można ją stosować również jako roślinę okrywową. Nadaje się także do uprawy w donicy, na tarasie lub balkonie. Dobrze prezentuje się na skalnikach czy na brzegach oczek wodnych. 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ cieniste lub półcieniste. Na stanowiskach słonecznych podłoże musi być bardziej wilgotne

✅ pH gleby lekko kwaśne lub obojętne

✅ młode okazy warto okrywać na zimę

Tawułka wymaga regularnego przycinania. Po przekwitnieniu, kiedy kwiatostany stają się brązowe, należy je usuwać w całości. To nie tylko poprawia wygląd rośliny, ale także sprawia, że tawułka nie marnuje energii na odżywianie uschniętego już kwiatostanu.

W drugim roku uprawy można zacząć ją nawozić. Najlepiej użyć nawozów organicznych, które są dobrze tolerowane przez bylinę, w przeciwieństwie do preparatów mineralnych. Wiosną, zanim tawułka wypuści pędy, powinno się wymieszać z ziemią przefermentowany obornik lub kompost.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.