• Trzmielina oskrzydlona Płonący Krzew doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-25
16.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Trzmielina oskrzydlona łac. Euonymus alatus jest krzewem osiągającym 2-3 m wysokości i podobną szerokość. Krzew posiada rozłożysty, silnie rozgałęziony pokrój. Pędy sztywne, proste, pokryte dużymi, eliptycznymi liśćmi. Przebarwiają się one jesienią na karmazynowo lub czerwonofioletowo- stąd nazwa 'płonący krzew' lub 'ognisty krzew'. Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i nie mają szczególnych walorów ozdobnych. Roślina zawiązuje owoce we wrześniu i październiku. To różowo-fioletowe torebki z pomarańczowymi nasionami. Owoce te są trujące dla ludzi, ale bardzo lubiane przez ptaki. Trzmielinę oskrzydloną można sadzić jako soliter, w najbardziej wyeksponowanym miejscu w ogrodzie , ze względu na wyjątkowy wygląd rośliny jesienią. Nadaje się do tworzenia średnio wysokich żywopłotów, które rozdzielają poszczególne partie ogrodu. Roślina dobrze również wygląda w wielobarwnej kompozycji złożonej z iglaków oraz krzewów i drzew liściastych.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅słoneczne, ewentualnie lekko zacienione,

✅nie ma dużych wymagań glebowych

✅podłoże powinno być przepuszczalne, umiarkowanie suche, średnio zasobne w składniki pokarmowe

✅radzi sobie także w warunkach miejskich

❌nie lubi gleb ciężkich i podmokłych

Krzewy trzmieliny oskrzydlonej rosną wolno, mają dość regularny pokrój i raczej nie wymagają cięcia. Wyjątek od reguły stanowią pędy porażone przez choroby, uszkodzone. Jeśli roślinę uprawia się jako formowany żwyopłot, wtedy zabieg wykonuje się częściej. Jeśli cięcie trzmieliny okazuje się konieczne, należy wykonać je późną wiosną lub późnym latem.

Trzmielina oskrzydlona dobrze reaguje na nawozy organiczne i ściółkowanie kompostem. Nawozy powinno się stosować nie więcej niż 2-3 razy w sezonie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.