• Turzyca morrowa Silver Sceptre doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Turzyca morrowa 'Silver Sceptre' łac. Carex morrowii 'Silver Sceptre' jest rośliną dorastającą do ok. 30cm wyskości i 40-50cm szerokości. Tworzy gęste kępy i jest jedną z najbardziej ozdobnych odmian turzyc. Liście wąskie, trawiaste, o białych brzegach, tworzą gęsta czuprynę. Biały brzeg liścia czyni z rośliny rozjaśniający akcent kolorystyczny. Kwiaty niepozorne, bez walorów zdobniczych. Roślina ta wspaniale sprawdzi się jako roślina obwódkowa, a także jako roślina uprawiana na tarasie lub balkonie. Można ją połączyć z roślinami balkonowymi i stworzyć oryginalną kompozycję.

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin wczesną wiosną, gdy rośliny budzą się do życia. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Z racji swojego pochodzenia preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne (lub delikatnie zacienione) stanowiska. W słońcu wybarwienie liści będzie wyraźniejsze, w cieniu nieco mniej. Gleba musi być przepuszczalna, żyzna, umiarkowanie wilgotna, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost. Podobnie jak wszystkie rośliny zimozielone, wymaga miejsca osłoniętego, liście mogą być uszkadzane nie przez mróz, ale przez słońce i gwałtowne zmiany temperatury pod koniec zimy i na przedwiośniu. Na zimę wskazane zabezpieczenie roślin przez lekkie przykrycie liśćmi. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Pielęgnacja turzycy polega na odpowiednim przycinaniu liści i pędów. Taki zabieg wykonywany jest zawsze wiosną. Nie należy bać się przycinania. Powinno się mocno przyciąć całą turzycę, aby pozostawić maksymalnie 15 cm liści i pędów nad ziemią. Pielęgnacja turzycy polega również na wyczesywaniu źdźbeł trawy. Taki zabieg wykonujemy po zimie, dzięki czemu bez trudu pozbędziemy się uszkodzonych oraz przesuszonych liści.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.