• Prusznik blady Marie Simon doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 15-35
Brak towaru
19.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
Kurier InPost 16
Dostępność Brak towaru
Prusznik blady Marie Simon łac. Ceanothus Pallidus 'Marie Simon' jest krzewem dorastającym do 1,5m wysokości i ok. 1m szerokości. Pokrój prosty, wzniesiony. Liście zielone, owalne. Zrzuca liście bardzo późno. Cechą charakterystyczną tej odmiany są czerwonawe pędy. Kwitnie od czerwca/lipca do września. Kwiatostany wiechowate, barwy pasteloworóżowej, składające się z wielu malutkich kwiatków. Wyjątkową zaleta kwiatów jest ich przyjemny zapach. Dodatkowo są one bogate w nektar, więc wabią pożyteczne owady. Jest to krzew częściowo zimotrwały ale w naszym klimacie lepiej zabierać go przed zimą do domu. Dlatego najlepiej się sprawdzi w uprawie pojemnikowej, na tarasie lub balkonie. Ustawiony na tarasie lub w ogrodzie będzie ozdobą przez cały sezon.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Aby jak najlepiej przetrwać zimę, rośliny te potrzebują zacisznego, osłoniętego od wiatrów stanowiska. Idealne są stanowiska przed murem, niewystawione całkowicie na deszcz i wiatr. Najlepszym stanowiskiem będzie stanowisko w pełni słoneczne. Gleba umiarkowanie żyzna, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. W pierwszych 2-3 latach uprawy warto zadbać o umiarkowane, ale regularne nawadnianie. Starsze krzewy bardzo dobrze znoszą już nawet dłuższe okresy suszy w lecie.

Prusznik jest rośliną, która kwitnie latem, na końcach tegorocznych pędów, dlatego trzeba przycinać go wiosną. Jeśli będzie uprawiany w ogrodzie, to najlepiej przycinać go każdej wiosny, gdyż bardzo lubi rozrastać się na boki. Cięcie powinno nastąpić na wysokości około 30 cm. Zaś w przypadku uprawy pojemnikowej, cięcie powinno nastąpić nad 3-4 oczkiem (pąkiem). Dzięki temu zabiegowi roślina zyska bardziej zwarty, gęsty pokrój, a przede wszystkim wytworzy więcej kwiatostanów.

Nawożenie w pielęgnacji prusznika nie jest zbyt istotne, gdyż roślina posiada cechę gromadzenia azotu. Korzenie rośliny tworzą symbiozę z bakteriami, które wiążą azot. Z tego względu w większości przypadków można całkowicie zrezygnować z nawożenia. Nadmiar nawozu może źle działać na roślinę i ograniczyć jej kwitnienie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.