• Lagerstroemia Petite Pink doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 15-35
Kolor
Brak towaru
39.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Lagerstroemia indyjska Petite Pink łac. Lagerstroemia indica 'Petite Pink' jest krzewem dorastającym do 2m wysokości i 1,2-1,5m szerokości. Pędy niezbyt grube, ale sztywne. Wyjątkową ozdobą rośliny jest jej ozdobnie łuszcząca się kora. Liście od podłużnie eliptycznych do zaokrąglonych, ułożone naprzeciwlegle. Przed opadnięciem przebarwiają się na piękne kolory: żółte, pomarańczowe i czerwone. Roślina ta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych drzewiastych roślin świata. Ze względu na podobieństwo w trakcie kwitnienia do lilaka pospolitego nazywana jest Bzem Południa. Kwitnie bardzo długo- przy bardzo sprzyjających warunkach aż 120 dni (od lipca do października). Należy pamiętać o tym, że w przypadku młodych roślin kwitnienie jest znacznie krótsze. Kwiatostany różowe, o pofalowanych płatkach, średnicy około 20cm. Młoda roślina może być wrażliwa na bardzo niskie temperatury, dlatego przez pierwsze 2-3 sezony zaleca się uprawę rośliny w donicy (w czasie zimy trzeba ją przechowywać w ciepłym i osłonecznionym miejscu), do czasu osiągnięcia pełnej odporności na temperaturę. To wyjątkowa roślina, która wymaga właściwej ekspozycji. Szczególnie polecana jest jako drzewo soliterowe, także formowane na bonsai oraz jako dekoracje tarasów i balkonów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Z racji pochodzenia, dla rośliny najlepiej poszukać stanowiska jak najbardziej nasłonecznionego i ciepłego. Co więcej powinno ono  powinno być zaciszne i osłonięte od wiatru- świetnie się tu sprawdzi ściana budynku, lub osłona ze starszych roślin. Roślina preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne gleby o pH od lekko kwaśnego do obojętnego. W przypadku gleb "cięższych" zaleca się wykonanie drenażu, gdyż znacząco zmniejsza to ryzyko przemarzania korzenia. Zaleca się sadzić lagerstremię wiosną, aby dać jak najwięcej czasu na aklimatyzację. W zimę warto roślinę okryć  słomą lub papierem. Nie wolno używać do tego folii. Podłoże wokół korzeni należy ściółkować korą. W sezonie letnim należy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny, które zapewni stale wilgotną glebę.

Ważnym zabiegiem mającym duży wpływ na obfite kwitnienie krzewu jest cięcie, gdyż roślina kwitnie na pędach jednorocznych. Należy je wykonać wiosną, około drugiej dekady kwietnia. Najlepiej wybrać czas po ustąpieniu przymrozków, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzenia rośliny, ale także zdążyć przed rozpoczęciem intensywnej wegetacji rośliny.

Pomimo faktu, że roślina ta kwitnie w późnym okresie, nie wolno podawać jej nawozów przez cały okres kwitnienia. Najlepiej kierować się zasadą: nawozy azotowe wiosną, latem potasowo-fosforowe i wieloskładnikowe. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie nawozów organicznych, np. kompostu i obornika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.