Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.
Z racji pochodzenia, dla rośliny najlepiej poszukać stanowiska jak najbardziej nasłonecznionego i ciepłego. Co więcej powinno ono powinno być zaciszne i osłonięte od wiatru- świetnie się tu sprawdzi ściana budynku, lub osłona ze starszych roślin. Roślina preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne gleby o pH od lekko kwaśnego do obojętnego. W przypadku gleb "cięższych" zaleca się wykonanie drenażu, gdyż znacząco zmniejsza to ryzyko przemarzania korzenia. Zaleca się sadzić lagerstremię wiosną, aby dać jak najwięcej czasu na aklimatyzację. W zimę warto roślinę okryć słomą lub papierem. Nie wolno używać do tego folii. Podłoże wokół korzeni należy ściółkować korą. W sezonie letnim należy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny, które zapewni stale wilgotną glebę.
Ważnym zabiegiem mającym duży wpływ na obfite kwitnienie krzewu jest cięcie, gdyż roślina kwitnie na pędach jednorocznych. Należy je wykonać wiosną, około drugiej dekady kwietnia. Najlepiej wybrać czas po ustąpieniu przymrozków, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzenia rośliny, ale także zdążyć przed rozpoczęciem intensywnej wegetacji rośliny.
Pomimo faktu, że roślina ta kwitnie w późnym okresie, nie wolno podawać jej nawozów przez cały okres kwitnienia. Najlepiej kierować się zasadą: nawozy azotowe wiosną, latem potasowo-fosforowe i wieloskładnikowe. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie nawozów organicznych, np. kompostu i obornika.