• Rozplenica japońska Hameln piórkówka doniczka 1L

16.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
Kurier InPost 16
Dostępność Duża dostępność
Rozplenica japońska 'Hameln' to atrakcyjna, średnio wysoka odmiana osiągająca 50-75 cm wysokości przed kwitnieniem i do 100 cm w czasie kwitnienia. Ma fontannowy pokrój. Jest bardziej zwarta od typowego gatunku. Liście są wąskie (ok. 7 mm szerokości), zielone, jesienią zmieniające kolor na pomarańczowy i miedziany. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec lipca. Ponad liście wyrastają wtedy kremowe kwiatostany na krótkich łodyżkach, które swoim kształtem mogą przypominać szczotki do butelek. Po kilku tygodniach przybierają brązowawą barwę i tak utrzymują się do późnej jesieni. Dzięki niedużym rozmiarom nadaje się do niewielkich ogrodów, a przy zapewnieniu stałej wilgotności podłoża bardzo radzi sobie także jako roślina rabatowa. Polecana również na kwiaty cięte i na suche bukiety. Roślina dobrze sprawdzi się w kompozycjach  z hortensjami, rozchodnikami, marcinkami, budlejami czy trzmieliną. Ciekawym rozwiązaniem może być również połączenie rośliny z innymi trawami, jak np. miskanty.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 
Kod producenta:
Rozplenica Hameln P11 OzdobnyOgrod
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym:
1
Wysokość rośliny [cm]:
25
Producent:
inna
Nazwa łacińska:
pennisetum alopecuroides
Kraj:
Polska
Roślina w postaci:
sadzonka w pojemniku 1-2l
Styl:
ogród nowoczesny, ogród skalny, ogród śródziemnomorski
Cechy charakterystyczne:
lubiące słońce, proste w pielęgnacji, rzadko spotykane

Z racji swojego pochodzenia preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne stanowiska i przepuszczalne, żyzne, umiarkowanie wilgotne gleby. Jeśli decydujemy się uprawiać roślinę w ogrodzie, bez wnoszenia jej do pomieszczenia na zimę, to przed nadejściem zimy powinno się ją solidnie zabezpieczyć przed niską temperaturą i silnymi wiatrami. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Zwykle można przycinać trawy już od połowy marca. Jeżeli jednak zima się przedłuża, to cięcie opóźniamy do czasu ustąpienia silnych przymrozków. Powód jest prosty – suche liście doskonale chronią korzeń przed zimnem. Najczęściej widać, kiedy środek kępy trawy zaczyna nabierać żywych kolorów i pojawiają się młodziutkie pędy – to dobry moment na cięcie. Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości. Jeśli spóźnimy się z cięciem i rośliny zaczną wypuszczać młode liście, zabieg usuwania starych pędów i liści należy przeprowadzić ostrożnie i pojedynczo przycinać po kolei każdą uschniętą łodygę uważając, by nie uszkodzić nowych przyrostów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.