-
Tawuła japońska Crispa doniczka 1L
Wpisz swój e-mail |
Opinie | |
Cena przesyłki | 11 |
Dostępność | Brak towaru 0 szt. |
Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.
Tawuła japońska jest to roślina mało wymagająca, najlepiej radzi sobie na stanowisku słonecznym i półcienistym. Jednak im więcej słońca, tym więcej kwiatów. Podłoże nie musi być wybitnie żyzne, wystarczy średnio żyzna gleba, umiarkowanie wilgotna. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów. Krzew wykazuje się dobrą odpornością na niskie temperatury, dlatego nie ma konieczności okrywania go na zimę. Dodatkowo rzadko jest atakowany zarówno przez choroby, jak i szkodniki. Dobrze znosi okresowe braki wody.
Cięcie tawuły jest istotnym, jeśli nie najważniejszym, zabiegiem pielęgnacyjnym u tego liściastego krzewu. Jeśli nie będziemy przycinać tawuły systematycznie, to krzew nadmiernie się rozrośnie, stanie się wybujały, a do tego jego kwitnienie będzie słabe. Cięcie tawuły należy przeprowadzać wczesną wiosną – jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Zabieg przycinania tawuły wykonuje się bardzo prosto. Wszystkie pędy należy przyciąć na wysokości 5–15 cm (jeśli tawuła wykorzystywana jest jako roślina okrywowa) lub na wysokości 15–30 cm (gdy pełni rolę żywopłotu). Pędy chore krzewu tawuły japońskiej, zaatakowane przez szkodniki oraz uszkodzone wycina się całkowicie. Ponadto co kilka lat zaleca się usuwać u nasady część najstarszych pędów. Zostaną one w szybkim czasie zastąpione przez młode pędy, co pozytywnie wpłynie na obfite kwitnienie tawuły.
Jeśli chodzi o nawożenie, to dobrze sprawdzi się tutaj kompost, ale jeżeli nie mamy do niego dostępu, można również użyć nawozów mineralnych. Nie zaszkodzi również ułożenie w pobliżu korzeni lekko przekompostowanej kory.