⭐Dlaczego MY?
✨ Nasze hortensje uprawiane są w doniczkach P11(pojemność ~1L). Są one znacznie większe od doniczek P9 (pojemność ~0,5L), które możesz spotkać w więszkości sklepów. Dzięki temu system korzeniowy jest lepiej rozwinięty, a Ty zwiększasz szanse na przyjęcie się roślin i ich piękne kwitnienie w przyszłości.
Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Podstawowe wymagania stanowiska:
- ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH),
- stanowisko słoneczne lub półcieniste,
- w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd kwiatów,
- w przypadku kilku roślin odstęp przynajmniej 1 metra.
Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.
Bobo kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.
Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty. Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się jednak stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.